اخبار برگزیده

گاز رسانی به بخش آسارا در اولویت درخواست های مردم این بخش از رئیس جمهور قرار دارد

فرماندار کرج در جمع نمازگزاران نمازجمعه بخش آسارا:

گاز رسانی به بخش آسارا در اولویت درخواست های مردم این بخش از رئیس جمهور قرار دارد/ برای روستاها اعتبار بهسازی در نظر گرفته شده است

 

گاز رسانی به بخش آسارا در اولویت  درخواست های مردم این بخش از رئیس جمهور قرار دارد/ برای روستاها اعتبار بهسازی در نظر گرفته شده است

معاون استاندار البرز و فرماندار ویژه کرج، ظهر جمعه با حضور در جمع نمازگزاران نماز جمعه بخش آسارا گفت: با توجه به اتمام طرح مطالعاتی گازرسانی به بخش آسارا ، امکان سنجی اجرای طرح صورت گرفته و در سفر ریاست محترم جمهور به استان البرز، این طرح به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های مردم و مسئولین استان البرز و شهرستان کرج، با رئیس جمهور محترم مطرح خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه کرج، "محمد تقی ایرانی" در سخنرانی خود در جمع نمازگزاران نماز جمعه بخش آسارا که در مصلای این بخش برگزار شد، ضمن تبریک آغاز دهه کرامت و گرامیداشت میلاد مسعود حضرت فاطمه معصومهس و هشتمین آفتاب سپهر امامت، حضرت علی بن موسی الرضاع، گفت: یکی از مشکلات شهروندان ساکن در بخش آسارا، عدم بهره مندی از نعمت گاز طبیعی بوده است که به علت شرایط ناهموار برای مسیر  گازرسانی، این اقدام تاکنون صورت نگرفته است. اما با پی گیری های انجام شده، مقرر شد تا طرح مطالعاتی جدیدی برای گازرسانی به این بخش تهیه شود که خوشبختانه در بررسی امکان سنجی اجرای طرح، خبر خوشی به شهروندان این بخش دادیم که کلنگ زنی آغاز پروژه  در دهه فجر امسال انجام می گیرد.

فرماندار کرج اضافه کرد: مسئولین استان البرز و شهرستان کرج، طرح درخواست اعتبار برای اجرای این پروژه را در زمره مهمترین اولویت های استان البرز در سفر رئیس جمهور دکتر روحانی به استان قرار داده اند و پی گیر آن خواهند بود.

معاون استاندار البرز در ادامه به ضرورت بهسازی راه ها و سکونتگاه های روستایی تاکید کرده و گفت: امسال برای بهسازی روستاها، اعتبار در نظر گرفته ایم و همچنین برای حفاظت، نگهداری و تعمیرات بقاع متبرکه امامزاده ها و مساجد در بخش آسارا نیز بین 10 تا 40 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

فرماندار کرج در خصوص انتقال آب به روستای تکیه سپهسالار نیز گفت:  امسال برای انتقال آب به این روستا اعتبار ویژه ای در نظر گرفته شده و با توجه به رشد صعودی اعتبارات استان در امسال، پیش بینی می کنیم این اعتبار تخصیص یافته و این مشکل اهالی این منطقه نیز برطرف شود.

ایرانی، در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری حادثه تلخ سیل تیرماه سال گذشته در روستاهای محور کرج چالوس گفت: کارشناسان علت سیل را عدم اجرای طرح های آبخیز داری، ساخت و ساز در حاشیه رودخانه ، چرای بیش از حد دام در مراتع، نصب پل های غیر استاندارد توسط اهالی و بدون کار کارشناسی ، اعلام کرده اند. 

وی افزود: پس از این حادثه ناگوار که منجر به فوت 8 تن از شهروندان عزیزمان شد و خسارات مالی فراوانی به مردم منطقه وارد نمود، تخریب ساخت و ساز های در بستر رودخانه کرج با سرعت بیشتری پی گیری شد و بهسازی معابر و پل های روی رودخانه ها نیز تسریع گردید.

فرماندار کرج از شهروندان خواست تا با احساس مسئولیت، از هرگونه ساخت و ساز در حریم رودخانه خودداری کنند تا نیازی به برخوردهای قضایی و تخریب سازه های آنان نباشد.

وی اضافه کرد: بخش بزرگی از خسارت وارده به روستاییان در سیل سیجان،از سوی بیمه ها جبران شد و دولت  نیز با ارائه تسهیلات به سیل زدگان، برای بازسازی و حتی تامین خسارت خودروهای آسیب دیده به آنها کمک کرد.

فرماندار کرج در پایان از صبوری و میهمان نوازی ساکنین بومی محور کرج چالوس قدر دانی کرد  و گفت: شهروندان عزیز این منطقه با صبوری، و علی رغم داشتن مشکلات فراوان ، هر روز میزبان مسافران عبوری بسیاری هستندکه از این جاده زیبا سفر می کنند و این بزرگ شهروندان، که با وجود یک طرفه شدن جاده در روزهای تعطیل، مشکلات زیادی برای آنان ایجاد کرده است شایسته قدردانی است.

وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی بخش های مختلف آزاد راه تهران شمال، مشکل ترافیک جاده چالوس حل شده و شهروندان برای تردد مشکلی نداشته باشند.

گاز رسانی به بخش آسارا در اولویت درخواست های مردم این بخش از رئیس جمهور قرار دارد

گاز رسانی به بخش آسارا در اولویت درخواست های مردم این بخش از رئیس جمهور قرار دارد

گاز رسانی به بخش آسارا در اولویت درخواست های مردم این بخش از رئیس جمهور قرار دارد

 


منبع این نوشته : منبع
آخرین جستجو شده ها